Strona korzysta z plików cookies w celu realizacji usług i zgodnie z Polityką Prywatności. Możesz określić warunki przechowywania lub dostępu do plików cookies w Twojej przeglądarce. OK, rozumiem

Zaangażowanie społeczne

Wspieramy polską naukę

Rozwój to podstawa naszego działania. Naszą wiedzę i możliwości ciągłego poszukiwania nowych, lepszych rozwiązań zawdzięczamy środowisku naukowemu. To tam edukowali się nasi specjaliści i stamtąd otrzymujemy najnowsze badania., które ułatwiają nam tworzenie nowych wyrobów. Z tego powodu z wdzięcznością wspieramy polską naukę, z ogromnym szacunkiem do pomocy jaką otrzymujemy od naukowców w naszej codziennej pracy.

Nieustanie sprawdzamy nasze produkty, testujemy je i dzięki temu posiadamy atesty, które gwarantują bezpieczeństwo naszej produkcji.
 

Dzień dziecka organizowany w miejscowości Słopanowo – Huby (czerwiec 2016 r.)

Od kilku lat tradycyjnie wspieramy finansowo festyn z okazji Dnia Dziecka, który organizują władze sołectwa Słopanowo.

Festyn „Bawmy się razem” odbył się 11.06.2016 w godzinach popołudniowych. Dzieci mogły bawić się na dmuchanych zamkach, przejechać się bryczką czy wozem strażackim. Odbył się pokaz gaszenia pożaru i mecz piłki nożnej. Dzieciaki biorące udział w konkurencjach sportowych dostały drobne upominki.
 

Film "Skrzypce – osobliwości tworu doskonałego" (sierpień 2011 r.)

Bohaterem tego filmu są skrzypce oraz muzyka. W filmie twórcy – firma SIDMA, starają się rozwiązać tajemnicę - cóż takiego jest w drewnie, lakierze, w sposobie wykonywania tego instrumentu, że uznawany jest za najważniejszy instrument spośród wszystkich - zarówno w sensie solowym jak i orkiestrowym.

Film powstał w ścisłej współpracy z Towarzystwem Muzycznym im. Henryka Wieniawskiego oraz Muzeum Instrumentów Muzycznych w Poznaniu, w kontekście Międzynarodowego Konkursu Lutniczego im. H. Wieniawskiego, który po raz XII odbył się w Poznaniu, w maju br. Przewodnikami po świecie skrzypiec są w nim polski lutnik Tadeusz Słodyczka i członkowie międzynarodowego jury konkursu – lutnicy i muzycy.

Współpartnerami finansowymi filmu był Samorząd Województwa Wielkopolskiego i firma DANTOM Sp. z o.o. Pierwszy publiczny pokaz filmu odbył się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Filmu i Muzyki TRANSATLANTYK - 07.08.2011 r. o godz. 17:00 w Multikinie 51.